Jdi na obsah Jdi na menu
 


Smíšený volejbalový turnaj Pod záštitou ing.Zgarby 2008

11. 3. 2010

TJ Sokol Fontána Přibyslav oddíl volejbalu

5.ročník Smíšeného turnaje pod záštitou ing.Zgarby

V sobotu 19.4.2008 se ve sportovní hale v Přibyslavi uskutečnil Smíšený volejbalový turnaj pod záštitou ing.Zgarby. V 8hodin ráno se v hale sešlo 15 družstev, to znamená přes sto aktivních, ale i amatérských volejbalistů. Následně proběhlo rozlosování družstev do třech skupin. Po nástupu a upřesnění pravidel se začali hrát zápasy na dva hrané sety do dvaceti  s rozdílem dvou bodů. Ze skupin postupovali tři nejlepší družstva, která se mezi sebou utkala systémem první ze skupin o 1-3místo, druhý ze skupin o 4-6 a třetí ze skupin o 7-9místo.Ve finálových skupinách se hrálo na dva hrané sety do dvaceti pěti s rozdílem dvou bodů. Průběh celého turnaje probíhal v rychlém tempu a proto jsme finálové skupiny začali hrát okolo třetí hodiny. Ve finále byl k vidění pohledný volejbal, se závěrečnou zápletkou, kdy první dvě družstva měli stejný počet setů a proto došlo na počítání rozdílu uhraných a prohraných míčů.

Po spočítání všech výsledků, byly předány z rukou pořadatelů a ing.Zgarby ceny. Pořadatelé měli připraveny ceny pro všechny družstva.

Pořadí družstev: 1.Pecháčkova, 2.Marná snaha, 3.Podskaláci, 4.Twister Třebíč, 5.LDO Přibyslav, 6.Votomtoje Krucemburk, 7.Dolní Dobrouč, 8Fontána Přibyslav, 9.Fífa team, 10.Hybrid, 11.Aco Přibyslav, 12. Kutná Hora, 13.Dlouhá Ves, 14. Mláďata, 15. Maestro team.

Na tomto turnaji nebylo až tak důležité za každou cenu vyhrát, ale zasportovat si v přátelském prostředí, které panovalo ve sportovní hale po celý turnaj. Během celého dne bylo pro soutěžící i pro diváky připraveno občerstvení. Sponzoři turnaje: ing Zgarba (ČSSD), Truhlářství Kasal a Teml, Cukrárna Fontána, Apoly, Aco Přibyslav. Velké poděkování též patří panu Josefu Novotnému a Marcele Kasalové, kteří se v průběhu celého dne starali o bezproblémový průběh turnaje. Turnaj sklidil u hráčů velký úspěch a většina družstev projevila zájem o účast na dalším ročníku již nyní. Zároveň se přihlásili na další smíšený volejbalový turnaj, který pořádá náš oddíl 7.6.2008 na volejbalových kurtech za sokolovnou. Přibyslavský oddíl volejbalu má v plánu toto léto uspořádat pět turnajů, které se stali již tradicí nejen v Přibyslavi, ale i na Vysočině.